Skuteczna nauka w dużej mierze zależy od tego, czy uczniowie dobrze radzą sobie ze swoimi emocjami i relacjami rówieśniczymi. W jaki sposób można wzmacniać tę sferę, niezależnie od nauczanego przedmiotu? Dowiedzą się tego Państwo podczas kolejnego webinaru II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji (PTD). 

 

Dobry kontakt z rówieśnikami i nauczycielem zapewnia uczniom poczucie bezpieczeństwa. W takich warunkach mogą z łatwością przyswajać nową wiedzę i umiejętności. Aby budować sprzyjające relacje, potrzebna jest duża świadomość emocjonalna. Zablokowane emocje mogą przynieść więcej szkody niż pożytku i wpłynąć negatywnie na postępy w nauce.

Można dokładać wszelkich starań, aby przekazać wiedzę wszystkim uczniom, ale jedynie Ci, którzy mają poczucie bezpieczeństwa i umieją radzić sobie ze swoimi emocjami, rzeczywiście wyniosą korzyść z lekcji – podkreśla Marta Florkiewicz-Borkowska, która poprowadzi kolejny webinar w ramach II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną PTD.
 

Trening umiejętności społeczno-emocjonalnych uczniów 

W najbliższą środę 22 marca o godz. 18.00 na platformie Mobilna szkoła odbędzie się webinar „Rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnej – kuferek inspiracji”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich nauczycieli szkoły podstawowej.  

Poprowadzi je Marta Florkiewicz-Borkowska (Pani FloBo) – edukatorka, trenerka, tutorka I stopnia, mentorka, moderatorka, arteterapeutka, Nauczyciel Roku 2017, Superbelfer RP, laureatka XV edycji Konkursu Nagrody im. I. Sendlerowej Za naprawianie świata, nauczycielka języka niemieckiego, zajęć artystycznych i zajęć rozwijających kreatywność.

W trakcie webinaru prowadząca przedstawi sprawdzone sposoby na pracę z uczniami z deficytami w obszarze umiejętności społeczno-emocjonalnych. Dowiedzą się Państwo, jak wzmocnić u nich poczucie bezpieczeństwa i nauczyć ich rozpoznawania, nazywania i regulowania własnych emocji. Będzie to właściwe podłoże do budowania świadomych i trwałych relacji, które przyczynią się do zredukowania stresu i lepszych wyników w nauce Państwa podopiecznych.

webinary

 
Troska o dobrostan nauczyciela

Wydarzenie odbywa się w ramach II edycji programu Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji na platformie Mobilna Szkoła. Tegoroczna edycja koncentruje się na wsparciu nauczycieli realizujących pomoc psychologiczno-pedagogiczną w szkole, zwłaszcza na ich dobrostanie. Ten, kto troszczy się o innych, często zaniedbuje samego siebie. Tym samym pomaga, czerpiąc z resztek, a nie z tego, co ma najlepsze. Dzięki udziałowi w cyklu webinarów, zmienią Państwo podejście do pracy i zyskają energię do działania. „Przełamujemy bariery, uczymy się razem” – to myśl przewodnia programu w tym roku. Zapraszamy do udziału! 
 

Spotkanie on-line z aktywnym udziałem uczestników

Każdy webinar został podzielony na dwa panele: merytoryczny i dyskusyjny. W pierwszej części spotkania prowadząca omówi tematykę webinaru. W drugiej części będą mieć Państwo okazję zadać pytania i porozmawiać z prowadzącą spotkanie.

Czynny udział w panelu dyskusyjnym daje Państwu możliwość:

  • dopytania prowadzącej o szczegóły poruszanej tematyki;
  • zdobycia dodatkowych informacji;
  • uzyskania bezpośrednich odpowiedzi na pytanie, które zadali Państwo na czacie.

 

Harmonogram II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną PTD

Wszystkie webinary II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji odbywają się na platformie Mobilna szkoła. Aby nie przegapić żadnego z nich, zachęcamy Państwa do śledzenia naszych aktualności. Nagrania ze spotkań, które już się odbyły, znajdą Państwo na platformie. 

3.11. o godz. 18.00 Nagranie można odtworzyć TUTAJ
WebinarDobre praktyki w terapii dzieci ryzyka dysleksji. Współautorka Metody Ortograffiti z Bratkiem o swojej pracyProwadząca: Małgorzata Rożyńska.

07.12. o godz. 18.00 Nagranie można odtworzyć TUTAJ.
WebinarMów do siebie dobrze, czyli jak unicestwić krytyka wewnętrznego. Prowadząca: Marta Młyńska.

18.01. o godz. 18.00 Nagranie można odtworzyć TUTAJ.
Webinar: Jak zarządzać sobą w czasie. Prowadząca: Joanna Gadomska. 

15.02. o godz. 18.00 Nagranie można odtworzyć TUTAJ.
Webinar: Edukacja blisko ucznia, czyli inspiracje do indywidualnej pracy z dzieckiem. Prowadząca: Izabela Jaskólska.

22.02. o godz. 18.00 Nagranie można odtworzyć TUTAJ.
Webinar: Picture book jako uniwersalne narzędzie edukacyjne i wychowawcze. Prowadząca: Marta Jankowska.

15.03. o godz. 18.00 Nagranie będzie wkrótce dostępne TUTAJ.
Webinar: Jak wspierać uczniów w świecie, który jest (do) BANI? Musthave na godziny wychowawczeProwadząca: Anna Konarzewska.

22.03. o godz. 18.00  Na spotkanie można zapisać się TUTAJ.
Webinar: Rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych na lekcjach – kuferek inspiracji. Prowadząca: Marta Florkiewicz-Borkowska.  

12.04. o godz. 18.00  
Webinar: Projekty edukacyjne jako sposób na współpracę z uczniem. Prowadząca: Marta Badowska.

19.04. o godz. 18.00
Webinar: Nie czekaj, aż Cię ktoś zauważy. Pokaż się! Budowanie marki osobistej z wykorzystaniem social mediaProwadzący: Łukasz Szeliga.