„Jesteśmy różni – uczymy się razem” to myśl przewodnia programu „Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwo Dysleksji”, realizowanego przy współpracy z Mobilną szkołą. Jego celem jest upowszechnianie wzorcowego modelu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i promowanie szkół, które są przyjazne uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Każda szkoła, która chce budować markę szkoły przyjaznej uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, znajdzie w programie PTD rozwiązania dla siebie. Są to pomysły na dobre, innowacyjne praktyki, których wdrożenie przybliży placówkę do wzorcowego modelu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Uczestnicy programu będą mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje i podzielić się własnymi doświadczeniami podczas cyklu webinarów prowadzonych przez wybitnych ekspertów. Webinary będą się odbywać na platformie Mobilna szkoła, której programy są odpowiedzią na potrzeby współczesnej szkoły.

baner program ptd

Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji wdraża:

1. Wzorcowy model pomocy psychologiczno-pedagogicznej

 • zmierza do likwidowania barier przez zagwarantowanie odpowiedniego wsparcia uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
 • wprowadza rozwiązania, dzięki którym szkoła realizuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną na najwyższym poziomie.
   

2. Dobre praktyki

 • stosuje dobre praktyki, które na stałe wpiszą się w szkolny program profilaktyczno-wychowawczy.
   

3. Doświadczenia zdobyte podczas szkoleń doskonalących warsztat pracy

 • wspiera nauczycieli i specjalistów szkolnych w pracy, aby czuli się skuteczniejsi i bardziej profesjonalni.

  
W ramach programu Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji odbędzie się cykl bezpłatnych webinarów na temat:

 • dobrych praktyk na przykładzie Klubu i Metody Ortograffiti;
 • wykorzystaniu w pracy nauczyciela takich narzędzi, jak: Canva, Mentimeter, Padlet, Jamboard;
 • sposobów na pokonanie trudności w uczeniu się matematyki;
 • pracy z uczniami z trudnościami w połączeniu ze specjalnymi uzdolnieniami.

 
Pierwszy webinar pt. „Kluby Ortograffiti jako przykład dobrej praktyki” już 1 grudnia! Spotkanie poprowadzi Marta Badowska. Więcej szczegółów znajdą Państwo na platformie Mobilna szkoła TUTAJ.

webinar ptd

 
Uwaga! Można dołączyć do programu i wdrażać wszystkie zaplanowane elementy – szczegóły TUTAJ – lub skorzystać tylko z proponowanych webinarów.