Szkoła przyjazna uczniom ze SPE
29/11/2021„Jesteśmy różni – uczymy się razem” to myśl przewodnia programu „Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwo Dysleksji”, realizowanego przy współpracy z Mobilną szkołą. Jego celem jest upowszechnianie wzorcowego modelu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i promowanie szkół, które są przyjazne uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Każda szkoła, która chce budować markę szkoły przyjaznej uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, znajdzie w programie PTD rozwiązania dla siebie. Są to pomysły na dobre, innowacyjne praktyki, których wdrożenie przybliży placówkę do wzorcowego modelu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Uczestnicy programu będą mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje i podzielić się własnymi doświadczeniami podczas cyklu webinarów prowadzonych przez wybitnych ekspertów. Webinary będą się odbywać na platformie Mobilna szkoła, której programy są odpowiedzią na potrzeby współczesnej szkoły.
Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji wdraża:
1. Wzorcowy model pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- zmierza do likwidowania barier przez zagwarantowanie odpowiedniego wsparcia uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
- wprowadza rozwiązania, dzięki którym szkoła realizuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną na najwyższym poziomie.
2. Dobre praktyki
- stosuje dobre praktyki, które na stałe wpiszą się w szkolny program profilaktyczno-wychowawczy.
3. Doświadczenia zdobyte podczas szkoleń doskonalących warsztat pracy
- wspiera nauczycieli i specjalistów szkolnych w pracy, aby czuli się skuteczniejsi i bardziej profesjonalni.
W ramach programu Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji odbędzie się cykl bezpłatnych webinarów na temat:
- dobrych praktyk na przykładzie Klubu i Metody Ortograffiti;
- wykorzystaniu w pracy nauczyciela takich narzędzi, jak: Canva, Mentimeter, Padlet, Jamboard;
- sposobów na pokonanie trudności w uczeniu się matematyki;
- pracy z uczniami z trudnościami w połączeniu ze specjalnymi uzdolnieniami.
Pierwszy webinar pt. „Kluby Ortograffiti jako przykład dobrej praktyki” już 1 grudnia! Spotkanie poprowadzi Marta Badowska. Więcej szczegółów znajdą Państwo na platformie Mobilna szkoła TUTAJ.
Uwaga! Można dołączyć do programu i wdrażać wszystkie zaplanowane elementy – szczegóły TUTAJ – lub skorzystać tylko z proponowanych webinarów.