Czy na lekcji matematyki można grać z uczniami w „Angry Birds” i tym samym wytłumaczyć im zagadnienie paraboli? Czy nauka przez zabawę faktycznie odciąża nauczyciela? I czy można uniknąć wiszącej w powietrzu katastrofy, gdy do zrozumienia tematu z chemii konieczna okazuje się wiedza matematyczna? Tak! Z liderami programów Mobilnej szkoły wszystko jest możliwe. 

 

Nowa odsłona Mobilnej szkoły stała się faktem. Za nami pierwsze webinary przedmiotowe i debata topowych belfrów o tym, czego najbardziej potrzebują dziś nauczyciele. Nagranie dyskusji Oktawii Gorzeńskiej, Agnieszki Jankowiak-Maik, Marty Badowskiej, Przemka Staronia i Dawida Łasińskiego mogą Państwo obejrzeć TU

Topowi belfrzy – autorzy webinarów i kursów – zaskakują pomysłowością i skutecznością proponowanych przez siebie rozwiązań. Ich niekonwencjonalne podejście, otwartość na ucznia i postawa pełna zrozumienia pozwalają przemienić każdy, nawet najtrudniejszy temat lekcji w ciekawy i angażujący – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Tymczasem to nie magia, lecz sprawdzone w praktyce sposoby i doświadczenie liderów programów Mobilnej szkoły, którzy przygotowali dla Państwa nowe webinary i kursy przedmiotowe. To także przekonanie, że nauczyciel ma wpływ na atrakcyjność i przebieg lekcji oraz na to, co uczeń ostatecznie z niej wyniesie.
 

Nowe webinary „na żywo” 

webinary

W tym tygodniu na swoje nowe webinary„na żywo” zapraszają: Agnieszka Jankowiak-Maik, Marek Grzywna i Marcin Wiechetek. Znana Państwu dobrze Babka od histy i tym razem przygotowała masę inspiracji i sposobów na wykorzystanie TIK-u do „lekcji WOW”, ale tym razem z WOS-u. Marek Grzywna udowodni, że informatyka „to nie czas dla nerdów” i użyje do tego m.in. metody odwróconej lekcji. A Marcin Wiechetek przedstawi swój sposób na zarządzanie kryzysowe, aby obyło się bez kryzysów! Serdecznie zapraszamy do udziału w tych i kolejnych listopadowych webinarach w Mobilnej szkole!

Aby zapisać się na wybrane spotkanie i wziąć w nim udział, wystarczy wejść na platformę Mobilna szkoła, wybrać interesujący Państwa webinar i kliknąć przycisk „zapisz się”, który przekieruje Państwa do logowania do konta Operon. Następnie należy zalogować się i gotowe! Posiadanie konta Operon i logowanie są konieczne, by nie tylko zapisać się na spotkanie, lecz także w nim uczestniczyć. Udział w każdym ze spotkań jest potwierdzony zaświadczeniem.

W pierwszej kolejności prezentujemy Państwu w zakładce NOWOŚCI propozycje webinarów i kursów dedykowanych nauczycielom szkół branżowych I stopnia. Jednakże zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych nauczycieli, niezależnie od profilu szkół średnich, w których Państwo uczycie. Prezentowane sposoby są bowiem świetnym punktem wyjścia do przeprowadzenia własnych lekcji, dopasowanych do potrzeb Państwa uczniów.
 

Sprawdzone pomysły, precyzyjna instrukcja i gotowe materiały mają szansę odczarować nawet najbardziej wymagający temat lekcji. To nie magia – to Mobilna szkoła!

Mobilna szkoła powstała po to, by wspierać Państwa w codziennej pracy,oferując ogromny zbiór skutecznych rozwiązań, którymi dzielą się jej autorzy w webinarach i kursach. Dodatkowo otrzymują Państwo gotowe prezentacje multimedialne do poprowadzenia lekcji, dostępne w Multitece (wyświetlane z komputera) i w aplikacjiOperon 45 (wyświetlane ze smartfonu). 

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy harmonogram nowych webinarów na najbliższe dwa tygodnie:

Poniedziałek 08.11, godz. 18.00 – Lekcja w pigułce: „Organy stojące na straży praworządności”, który poprowadzi Agnieszka Jankowaik-Maik – liderka programu Mobilny historyk. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Wtorek 09.11, godz. 20.00 – Lekcja w pigułce: „Nie wszystko jest takie oczywiste, czyli jak działa Internet”, który poprowadzi Marek Grzywna – lider programu Mobilny informatyk. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Środa 10.11, godz. 17.00 – Lekcja w pigułce: „Zarządzanie kryzysowe”, którą poprowadzi Marcin Wiechetek – lider programu Mobilny nauczyciel EdB. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Poniedziałek 15.11., godz. 18.00 – Lekcja w pigułce: „Ta lekcja zaprocentuje, czyli proste sposoby na stężenie procentowe roztworu na chemii w szkołach branżowych”, który poprowadzi Dawid Łasiński – lider programu Mobilny chemik. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Wtorek 16.11., godz. 18.00 – Lekcja w pigułce: „Co ma wspólnego funkcja kwadratowa z bananami, mostami i grą Angry Birds, czyli o wprowadzaniu do funkcji kwadratowej w nietypowy sposób”, który poprowadzi Krzysztof Chojecki – lider programu Mobilny matematyk. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Środa 17.11., godz. 18.00 – Lekcja w pigułce: „Przestrzenne zróżnicowanie poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego świata”, który poprowadzi Sebastian Ropel – lider programu Mobilny geograf. Bezpośredni link do spotkania znajduje się tutaj TUTAJ.

Czwartek 18.11., godz. 18.00 – Lekcja w pigułce: „Siły tarcia i siły oporu ośrodka”, który poprowadzi Waldemar Grabowski – lider programu Mobilny fizyk. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Piątek 19.11., godz. 18.00 – Lekcja w pigułce: „Dlaczego warto znać skład pokarmów, które zjadamy?”, który poprowadzi Joanna Gadomska – liderka programu Mobilny biolog. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji o tych i przyszłych webinarach i kursach dla nauczycieli liceum, technikum i szkoły branżowej znajdą Państwo na platformie Mobilna szkoła w zakładce NOWOŚCI, która jest na bieżąco aktualizowana. Niebawem ruszą także webinary i kursy w ramach programów Mobilny wychowawca, Mobilny pedagog szkolny i Mobilny dyrektor.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w Mobilnej szkole!