Jak rozwijać kreatywność i dlaczego jest tak ważna? Jak być bardziej komunikatywnym? Jak wprowadzić metody krytycznego myślenia na lekcjach? Jak kształtować kooperację w świecie pełnym indywidualistów? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi goście Webinarowego lata z Przemkiem Staroniem: Marta Młyńska, Agnieszka Jankowiak-Maik oraz Marta Badowska. Na platformie Mobilna Szkoła mogą Państwo już odtworzyć nagrania i skorzystać ze wszystkich przygotowanych materiałów.

baner webinary

Tego lata wielu nauczycieli rozwinęło swoje kompetencje z Superbelframi

Wakacje to dla nauczycieli nie tylko czas wypoczynku, lecz także przestrzeń do podnoszenia kwalifikacji. Dziękujemy, że tak wielu z Państwa – zresztą nie po raz pierwszy! – zdecydowało się na udział w Webinarowym lecie z Przemkiem Staroniem i jego Gośćmi. Prowadzący, jego goście, a także uczestnicy, stworzyli grupę, którą połączyła chęć rozwoju oraz poszukiwań nowych narzędzi do skutecznego nauczania w dzisiejszym świecie. Tegoroczna edycja oscylowała wokół kompetencje przyszłości 4K, czyli kreatywności, komunikacji, krytycznego myślenia i kooperacji.

Przemek Staroń, lider programów Mobilna Szkoła oraz Mobilny etyk i filozof, psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor książek, zaprosił do Webinarowego lata nauczycieli znanych i cenionych w świecie edukacji. Swoim doświadczeniem podzieli się:

  • liderka programu Mobilny wychowawca, germanistka, trenerka, edukatorka, coach, twórczyni kreatywnych warsztatów i szkoleń, wykładowczyni w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku – Marta Młyńska,
  • liderka programu Mobilny historyk oraz Mobilny WOS-owiec, tutorka, trenerka Odysei Umysłu, publicystka oraz aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako Babka od histyAgnieszka Jankowiak-Maik,
  • liderka programu Mobilny pedagog szkolny, specjalistka terapii pedagogicznej, filolożka klasyczna, oligofrenopedagożka, surdopedagożka, społeczna dyrektorka Poradni Diagnostyczno-Terapeutycznej PTD – Marta Badowska.

 

Dostęp do nagrań Webinarowego lata z Przemkiem Staroniem i jego Gośćmi

Kompetencje miękkie są tak naprawdę najtwardszymi kompetencjami. Są podwaliną do zrozumienia siebie i innych, do bycia bardziej sprawczym, do radzenia sobie z emocjami własnymi i otoczenia. Dzięki nim żyjemy życiem bardziej autentycznym, jesteśmy spełnieni i szczęśliwi – podkreśla prowadzący Webinarowe lato Przemek Staroń.

Niezależnie od nauczanego przedmiotu, warto mieć na uwadze kompetencje przyszłości: kreatywność, komunikatywność, krytyczne myślenie i kooperację. Poruszane tematy to ważny aspekt rozwoju nowoczesnego nauczyciela. Można je także wykorzystać jako pomysł na lekcje wychowawczą. Jeżeli nie mieli Państwo okazji wziąć udziału w webinarach on-line – nic straconego! Zapraszamy do odtworzenia nagrań i korzystania z materiałów zamieszczanych przez autorów. Spotkania w ramach tegorocznego Webinarowego lata z Przemkiem Staroniem i jego Gośćmi odbywały się na platformie Mobilna Szkoła. Znajdą tu Państwo nagrania webinarów z tego roku i ubiegłych lat.