Jak oceniać nowy arkusz maturalny? Jak przepracować z uczniami powtarzalne typy zadań? Jak ich nauczyć budowania odpowiedzi, za które zyskają więcej punktów? Odpowiedzi na te pytania uzyskają Państwo podczas webinarów „Maturalne rozterki”.Polonistów zapraszamy na spotkanie z Izabelą Tomczyk-Spólną, a matematyków – na spotkanie z Agnieszką Michalską. 

 

Koniec wątpliwości związanych z maturą w formule 2023 

Po raz pierwszy będą Państwo oceniać arkusze nowej matury. Dlatego warto oswoić się ze strukturą zadań, poznać różne rodzaje poleceń, sposoby na ich poprawne rozwiązanie i przede wszystkim nowe zasady przyznawania punktów. Nic dziwnego, że pojawiają się wątpliwości i pytania. To spore wyzwanie! Na szczęście można ułatwić sobie pracę. Wystarczy skorzystać ze wsparcia ekspertów i wziąć udział w cyklu webinarów „Maturalne rozterki”. Spotkania odbędą się w ramach programu Matura 2023 na platformie Mobilna szkoła.  

Webinary są skierowane do nauczycieli tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli, których szkoła bierze udział w Próbnej Maturze z Operonem, a także do egzaminatorów. Prowadzący spotkania on-line omówią i przeanalizują zasady oceniania arkuszy z wybranych przedmiotów. Doradzą także, na co zwrócić uwagę uczniów, by udzielali wysoko punktowanych odpowiedzi.  
 

Inauguracja cyklu – wsparcie dla polonistów 

W czwartek 24 listopada o godz. 18.00 na platformie Mobilna szkoła odbędzie się pierwszy z cyklu webinar „Maturalne rozterki polonisty, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego”. Spotkanie poprowadzi Izabela Tomczyk-Spólna – polonistka, wieloletnia edukatorka OKE oraz przewodnicząca zespołu egzaminacyjnego ds. matury z języka polskiego.

baner webinar maturalny

Dzięki udziałowi w webinarze poznają Państwo i z łatwością zastosują zasady oceniania matury w formule 2023. Poszerzą Państwo swoją wiedzę na temat typów i form zadań zgodnych z wytycznymi zawartymi w Informatorze CKE. Dowiedzą się także Państwo, na jakie obszary arkusza zwrócić uwagę uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu z języka polskiego. 
 

Wszystko na temat nowego arkusza maturalnego z matematyki

Kolejny webinar „Maturalne rozterki matematyka, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego” odbędzie się na platformie Mobilna szkoła w poniedziałek 28 listopada o godz. 18.00. Poprowadzi go matematyczka i egzaminatorka matury z matematyki oraz egzaminatorka powtórnego sprawdzania – Agnieszka Michalska.

baner webinar maturalny

Podczas ponad godzinnego webinaru z naszym ekspertem dowiedzą się Państwo, jak według nowych zasad oceniania poprawnie sprawdzać arkusze maturalne z matematyki. Poznają Państwo sposoby na wyćwiczenie z uczniami schematów poprawnych odpowiedzi. Otrzymają Państwo także wsparcie w postaci uzupełnienia informacji uzyskanych na szkoleniach CKE. 
 

Harmonogram cyklu webinarów

24.11. o godz. 18.00 
Webinar: Maturalne rozterki polonisty, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom podstawowy. Prowadząca: Izabela Tomczyk-Spólna. Na spotkanie można zapisać się TUTAJ.

25.11. o godz. 18.00 
Webinar: Maturalne rozterki geografa, czyli o ocenianiu nowego arkusza. Poziom rozszerzony. Prowadzący: Sebastian Ropel. Na spotkanie będzie można zapisać się już wkrótce TUTAJ

28.11. o godz. 18.00 
WebinarMaturalne rozterki matematyka, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom podstawowy. Prowadząca: Agnieszka Michalska. Na spotkanie można zapisać się TUTAJ.

29.11 o godz. 18.00 
Webinar:  Maturalne rozterki biologa, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom rozszerzony. Prowadzący: Grzegorz Andrzej Zagulski. Na spotkanie będzie można zapisać się już wkrótce TUTAJ.
 

Przypominamy także o możliwości dołączenia Państwa uczniów do wyjątkowego zespołu maturzystów biorących udział w bezpłatnych spotkaniach z Markiem Grzywną „Co znać, by zdać – maturalne czwartki z biologią”. Już w najbliższy czwartek 17 listopada o 18.00 Państwa uczniowie mogą skorzystać z dodatkowego wsparcia w przygotowaniach do matury z biologii w formule 2023. Więcej na temat cyklu spotkań live pisaliśmy  TUTAJ.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na platformie Mobilna szkoła i skorzystania ze wsparcia naszych ekspertów, by pozbyć się wszelkich maturalnych rozterek.
 

Ostatni dzień zapisów do Próbnej Matury z Operonem!

Dziś, 14 listopada, upływa termin zapisów do Próbnej Matury z Operonem, który gwarantuje Państwu otrzymanie arkuszy przed wyznaczonym terminem egzaminu próbnego. Zachęcamy do dołączenia do ogólnopolskiego wydarzenia i przeprowadzenia próby generalnej przez maturą 2023! Dla maturzystów to wyjątkowa możliwość upewnienia się w decyzji co do wyboru przedmiotów zdawanych na maturze, zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności, a także szansa na oswojenie się z przebiegiem i formułą egzaminu. Udział w egzaminie próbnym to też skuteczna forma motywacji do nauki przed egzaminem państwowym – uzupełnienia ewentualnych luk w wiedzy, doszlifowania umiejętności.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji egzaminu znajdą Państwo na stronie egzaminy.operon.pl.

baner pm