Jak zapanować nad chaosem i poradzić sobie z nadmiarem obowiązków? Wystarczy mądrze wyznaczać priorytety i dobrze planować pracę. Wydaje się to proste, ale jak to zrobić? Dowiedzą się tego Państwo podczas kolejnego webinaru II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji. 

 

Wszyscy dysponujemy tą samą ilością czasu, ale zarządzamy nim inaczej. Jeśli czują Państwo presję mijającego czasu, który przecieka przez palce niczym woda, i w konsekwencji nie starcza go Państwu dla rodziny czy na realizację własnych potrzeb, to nadarza się okazja, by to zmienić! Aby krok po kroku realizować cele, nie wystarczy zarządzać czasem, należy także nauczyć się zarządzać SOBĄ w czasie.
 

Jak skuteczniej zarządzać sobą w czasie?

Stań się królową/królem swojego czasu. Pamiętaj, to Ty jesteś najważniejsza/najważniejszy. Dbaj o siebie, miej spokojną głowę, ciesz się życiem i realizuj swoje cele, pomysły i marzenia!  – zachęca Joanna Gadomska. 

W środę 18 stycznia o godz. 18.00 na platformie Mobilna szkoła odbędzie się webinar „Jak zarządzać sobą w czasie?”. Poprowadzi go Joanna Gadomska – biolożka, autorka bloga Biologia z Blondynką, motywująca do rozwoju osobistego, ekspertka pracy metodą projektu. 

Podczas webinaru poznają Państwo sprawdzone sposoby na dokonywanie mądrych wyborów, wyznaczanie priorytetów i planowanie pracy. Prowadząca przedstawi wskazówki, jak szybciej i skuteczniej realizować zadania. Dzięki udziałowi w webinarze zrozumieją Państwo, jak ważne jest to, aby odpowiedzialnie dysponować swoim czasem. 

webinary

 
Troska o dobrostan 

Webinar odbywa się w ramach II edycji programu Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji na platformie Mobilna szkoła. Tegoroczna edycja koncentruje się na wsparciu nauczycieli realizujących pomoc psychologiczno-pedagogiczną w szkole, zwłaszcza na ich dobrostanie. Ten, który troszczy się o innych, często zaniedbuje samego siebie. Tym samym pomaga, czerpiąc z resztek, a nie z tego, co ma najlepsze. Dzięki udziałowi w cyklu webinarów zmienią Państwo podejście do pracy i zyskają energię do działania. „Przełamujemy bariery, uczymy się razem” – to w tym roku myśl przewodnia programu. Zapraszamy do udziału! 
 

Harmonogram II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną PTD 

Na wszystkie planowane webinary II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji będzie można zapisać się na platformie Mobilna szkoła. Zachęcamy Państwa do śledzenia aktualności na stronie.  

23.11. o godz. 18.00  – Nagranie można odtworzyć TUTAJ
Webinar: Dobre praktyki w terapii dzieci ryzyka dysleksji. Współautorka Metody Ortograffiti z Bratkiem o swojej pracy. Prowadząca: Małgorzata Rożyńska.  

07.12. o godz. 18.00  – Nagranie będzie można odtworzyć TUTAJ.
Webinar: Mów do siebie dobrze, czyli jak unicestwić krytyka wewnętrznego. Prowadząca: Marta Młyńska.

18.01. o godz. 18.00  – Na spotkanie można zapisać się TUTAJ.  
Webinar: Jak zarządzać sobą w czasie. Prowadząca: Joanna Gadomska. 

15.02. o godz. 18.00 
Webinar:  Indywidualizacja kształcenia a czynniki wpływające na funkcjonowanie uczniów. Prowadząca: Izabela Jaskólska.   

22.02. o godz. 18.00  
Webinar:  Picture booki jako twórcza oś działań edukacyjnych Prowadząca: Marta Jankowska.

15.03. o godz. 18.00  
Webinar:  Jak wspierać uczniów w świecie, który jest (do) BANI? Musthave na godziny wychowawcze. Prowadząca: Anna Konarzewska.   

22.03. o godz. 18.00  
Webinar:  Rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych na lekcjach – kuferek inspiracji. Prowadząca: Marta Florkiewicz-Borkowska.    

12.04. o godz. 18.00  
Webinar:  Projekty edukacyjne jako sposób na współpracę z uczniem. Prowadząca: Marta Badowska.

19.04. o godz. 18.00  
Webinar:  Nie czekaj, aż Cię ktoś zauważy. Pokaż się! Budowanie marki osobistej z wykorzystaniem social media. Prowadzący: Łukasz Szeliga.

 

Serdecznie zapraszamy!