Budowanie samoświadomości i samoakceptacji, wzmacnianie poczucia sprawstwa i umiejętności doceniania doświadczeń bardziej niż sukcesów – to zaledwie namiastka zagadnień, które poruszą Marta Młyńska i Przemek Staroń w webinarach programu Mobilny wychowawca. Zachęcamy do przeczytania, co o swoim programie mówią autorzy, a także do udziału w dzisiejszej debacie i webinarach Mobilnej szkoły.

 

Debata inaugurująca – zachęcamy do udziału

baner mobilna lekcja

Startujemy! Już dziś o godzinie 18.00 odbędzie się debata „Gdy zmiana goni zmianę – róbmy swoje” z udziałem Przemka Staronia, Dawida Łasińskiego i Oktawii Gorzeńskiej, która zainauguruje start programów Mobilnej szkoły. Będzie to wydarzenie online, w którym udział jest całkowicie bezpłatny. Bezpośredni link do spotkania znajdą Państwo TUTAJ. Udział w spotkaniu zostanie potwierdzony zaświadczeniem.
 

O mobilnym wychowawcy – słowo wstępu od autorów programu:  Marty Młyńskiej i Przemka Staronia

Na premierowe webinary w ramach Mobilnej szkoły, które poprowadzą dla Państwa topowi belfrzy – autorzy jej programów, zapraszamy już od 8 marca. Pierwszym z nich będzie webinar „Lekcja w pigułce: Rozwijam skrzydła, czyli o budowaniu samoświadomości i samoakceptacji”. Marta Młyńska i Przemek Staroń opowiedzą m.in. o tym, dlaczego samoświadomość i samoakceptacja są ważne zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia. Wskażą także metody i narzędzia, które pomogą wykorzystać te kompetencje zarówno do wzmocnienia swojego dobrostanu, jak i w pracy z uczniami.

Szczegóły dotyczące spotkania znajdziecie Państwo TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

webinar staronia

Webinar, który odbędzie się 8 marca, będzie jednym z czterech zaplanowanych w ramach programu Mobilny wychowawca. Został opracowany przez Martę Młyńską i Przemka Staronia po to, aby nauczyciele mogli wzmocnić swoje kompetencje emocjonalno-społeczne, zadbać o swój dobrostan i wzmocnić relację z uczniami. Tak o swoim programie mówią sami autorzy – Marta Młyńska i Przemek Staroń:

Szukacie sposobu na to, jak wzmocnić kompetencje miękkie, poradzić sobie ze stresem, odzyskać równowagę i zadbać o własny dobrostan?

Czujecie, że potrzebne jest Wam wsparcie w tym, abyście mogli uwierzyć w siebie i docenić siebie?

Potrzebujecie wsparcia w tym, aby bardziej rozpoznać swoje możliwości i dzięki temu efektywniej pracować ze swoimi uczniami na lekcjach?

Szukacie pomysłów i sposobów pozwalających lepiej dotrzeć do Waszych uczniów, u których stopień świadomości i wiedzy na temat radzenia sobie z trudnymi emocjami,  motywacją i poczuciem własnego sprawstwa jest na niskim poziomie?

Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedzieliście „tak!” – to trafiliście idealnie! Czekamy na Was Drogie Nauczycielki i Nauczyciele na naszych webinarach. Dostarczymy Wam odpowiedzi na wszystkie zadane pytania oraz przedstawimy metody, gotowe sposoby i narzędzia, które będziecie mogli zastosować w swojej codziennej pracy i na Waszych lekcjach przedmiotowych i wychowawczych.

Mobilny wychowawca to program dla każdego nauczyciela. To program, który powstał na podstawie naszych doświadczeń zawodowych i świadomości wyzwań, z jakimi na co dzień przychodzi się mierzyć nauczycielom. Wiemy też doskonale, że aby coś zmienić, należy zacząć od samego siebie! Czasami tylko potrzeba do tego jakiegoś bodźca, motywatora, czasami inspiracji, a innym razem –  „poprowadzenia za rękę”. Tym wszystkim chcemy się z Wami podzielić – wierząc, że wtedy właśnie mnoży się – naszą wiedzą i gotowymi rozwiązaniami, które będą Was wspierać w byciu dobrymi nauczycielami dla Waszych uczniów. A przede wszystkim dobrymi ludźmi dla siebie samych.

W naszym programie pochylamy się nad następującymi tematami: „Rozwijam skrzydła, czyli o budowaniu samoświadomości i samoakceptacji”, „Inny nie znaczy gorszy – o akceptacji drugiego człowieka”, „Jak przekuć porażki w sukces, czyli nie cel, a droga” oraz „Jestem wdzięczny za wiele, a Ty? Czyli jak praktykować wdzięczność”. W pierwszej kolejności zapraszamy Was na nasze webinary o tej tematyce, gdzie pokażemy i udostępnimy filmy, mnóstwo wskazówek metodycznych i merytorycznych do wykorzystania na Waszych lekcjach. Następnie zaprosimy Was na kursy, które będą rozwinięciem omawianych zagadnień.

 
Więcej informacji o programach Mobilnej szkoły i jej autorach znajdą Państwo na TEJ stronie. TU również mogą Państwo zapisywać się na debaty, które zainaugurują start programów przedmiotowych, oraz na webinary z pozostałych programów Mobilnej szkoły.

Webinary w ramach Mobilnej szkoły będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku i potrwają do maja. Ich plan i zapisy będą na bieżąco aktualizowane na TEJ stronie.

Zachęcamy również do odwiedzania profilu Wydawnictwa Operon na Facebooku, na którym na bieżąco publikujemy informacje „z życia” Mobilnej szkoły.