Fascynująca podróż w głąb ludzkiego organizmu. Nieszablonowe podejście do przedstawienia procesów, jakie zachodzą w naszych nerkach. Nieco prowokacyjnie postawione pytanie – „po co człowiekowi skóra?”. Biologia to piękna i ciekawa nauka, ale czy cieszy się uznaniem wśród uczniów, którzy nie wybierają się na kierunki medyczne lub przyrodnicze? Joanna Gadomska – nauczycielka biologii i autorka programu Mobilny biolog – mówi: „Niekoniecznie, ale na tym właśnie polega wyzwanie, aby spróbować to zmienić”. Jak to zrobić? Stosując zasadę „3 x Z”. Zapraszamy do poznania szczegółów!

 

Joanna Gadomska to biolożka, trenerka maturalna, edukatorka z zakresu profilaktyki zdrowia oraz edukacji ekologicznej (twórczyni „EKO-SZKOŁY”). Autorka innowacji pedagogicznych i popularnej w sieci @Biologiazblondynką. W swojej pracy stawia na relacje oraz aktywność i kreatywność uczniów. Stale poszukuje nowych, inspirujących rozwiązań edukacyjnych, ale nie zrywa z tradycją, a wszystko to po to, aby uczniowie pokochali biologię. W Mobilnej szkole jest autorką programu Mobilny biolog.

Chciałabym, aby lekcja biologii była dla każdego ucznia prawdziwą przygodą, która rozbudza jego ciekawość i sprawia, że w sposób naturalny zapamiętuje omawiane zagadnienia. Jako nauczycielka biologii z wieloletnim stażem doskonale wiem, że jest to wyzwanie. Szczególnie w obliczu nauczania tych uczniów, dla których jest to przedmiot dodatkowy, uzupełniający – często tym samym mało ważny czy mało interesujący. Czy da się temu wyzwaniu sprostać? Tak! Ja mam na to swój sposób – autorską interpretację dobrze znanej uczniom zasady „3 x Z”. Tyle tylko, że u mnie to Z oznacza: ZAINSPIRUJ uczniów do działania, ZAINTERESUJ tematem, który chcesz im przybliżyć, ZAANGAŻUJ do aktywnego uczestnictwa w lekcjimówi Joanna Gadomska. Jak wzbogacić swój warsztat pracy  jakie zastosować metody i formy pracy, aby przeprowadzić ciekawą, aktywną i atrakcyjną lekcję dla ucznia? Jakie pomoce dydaktyczne warto zastosować na lekcji, aby pobudzić mózg ucznia do lepszego i szybszego uczenia się? Jak zainspirować uczniów do tworzenia swoich notatek graficznych, dzięki którym będą mogli szybciej powtórzyć materiał z lekcji? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdą Państwo w programie Mobilny biolog, do którego bardzo serdecznie zapraszam! Z przyjemnością podzielę się z Państwem w ramach moich webinarów, a niebawem i kursów – swoimi pomysłami i gotowymi rozwiązaniami na ciekawe lekcje biologii dodaje autorka programu Mobilny biolog.

baner webinary

Na webinar w ramach programu Mobilny biolog pt. „Lekcja w pigułce: Po co nam skóra?” zapraszamy już w najbliższą środę 28.04 o godz. 18.00. Podczas spotkania autorka zaprezentuje swój autorski pomysł na „wędrówkę w głąb ludzkiego ciała”, aby dokładniej przedstawić budowę skóry oraz wszystkich elementów, które w niej występują.

Szczegóły spotkania znajdą Państwo TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Tych z Państwa, którzy nie uczestniczyli w poprzednich webinarach z lekcji biologii autorstwa Joanny Gadomskiej, zapraszamy na kanał Wydawnictwa Operon na YouTubie, gdzie na playliście Mobilnej szkoły znajdują się nagrania ze wszystkich webinarów.
 

ZAPRASZAMY DO MOBILNEJ SZKOŁY I UDZIAŁU W WEBINARACH, KTÓRE TOPOWI BELFRZY POPROWADZĄ DLA PAŃSTWA W TYM TYGODNIU:

Poniedziałek 26.04, godz. 18.00 – „Lekcja MATEMATYKI w pigułce: Funkcja liniowa i jej własności” – prowadzi Krzysztof Chojecki. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Wtorek 27.04, godz. 18.00 – „Lekcja CHEMII w pigułce: Stechiometryczny stosunek reagentów” – prowadzi Pan Belfer – Dawid Łasiński. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Środa 28.04, godz. 18.00 – „Lekcja BIOLOGII w pigułce: Po co nam skóra?” – prowadzi Joanna Gadomska. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Środa 28.04, godz. 20.00 – „Lekcja INFORMATYKI w pigułce: Kupujemy świadomie, czyli poznajemy parametry urządzeń peryferyjnych” – prowadzi Marek Grzywna. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Czwartek 29.04, godz. 18.00 – „LEKCJA Z WYCHOWAWCĄ w pigułce: Jestem wdzięczny za wiele, a Ty? Czyli jak praktykować wdzięczność” – prowadzą Marta Młyńska i Przemek Staroń. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Czwartek 29.04, godz. 20.00 – „Lekcja FIZYKI w pigułce: Ruch ciał niebieskich” – prowadzi Waldemar Grabowski. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

 

Więcej informacji o programach Mobilnej szkoły i kolejnych webinarach z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz humanistyczno-artystycznych znajdą Państwo na TEJ stronie. Plan spotkań w ramach Mobilnej szkoły jest tam na bieżąco aktualizowany. Serdecznie zapraszamy!