Zapraszamy na spotkanie z profesorem Jackiem Pyżalskim
16/05/2022Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – mówi polskie przysłowie, które doskonale obrazuje kryzysową edukację zdalną w polskich szkołach. Choć dla wielu nauczycieli i nauczycielek, uczniów i uczennic było to trudne doświadczenie, to dało ono jednak możliwość lepszego przyjrzenia się społeczności szkolnej.
Podczas edukacji zdalnej prof. Jacek Pyżalski wraz z prof. Natalią Walter przeprowadzili pogłębione wywiady z uczennicami i uczniami starszych klas szkół podstawowych, co dało podstawę do szerszych analiz i pozwoliło sformułować cenne wskazówki do pracy na lekcjach w systemie stacjonarnym. Lekcje zdalne uwypukliły bowiem – niczym w soczewce szkła powiększającego – ważne kwestie dotyczące budowania relacji, organizacji pracy szkoły i współpracy nauczycieli z rodzicami.
Już w najbliższy czwartek 19 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie pt. „Co przyda nam się obecnie w szkole z okresu kryzysowej edukacji zdalnej?” z prof. Jackiem Pyżalskim – pomysłodawcą, kierownikiem i wykonawcą ponad sześćdziesięciu międzynarodowych oraz krajowych projektów badawczych. Podczas webinaru prowadzący omówi wnioski z przeprowadzonych badań i zarekomenduje Państwu działania do zastosowania już dziś podczas lekcji. Uczestnicy i uczestniczki spotkania będą mieli również możliwość pobrania szczegółowego raportu z badania, który zawiera cenne informacje oraz pomysły do zastosowania w praktyce.
Dzięki udziałowi w spotkaniu poznają Państwo między innymi kryteria do zastosowania narzędzi TiK w codziennej pracy na podstawie doświadczeń kryzysowej edukacji zdalnej. Profesor wskaże ważne zasady kształcenia zarówno w edukacji zdalnej, jak i stacjonarnej oraz zasady i metody weryfikacji wiedzy w kontekście problemów z oszustwami oraz ściąganiem. Ten webinar pokaże nowe podejście do nauczania, zaproponuje nowatorskie rozwiązania oraz wprowadzi jego uczestników do grona innowacyjnych i awangardowych nauczycieli. Nie może Państwa zabraknąć!
Na webinar można zapisać się przez kliknięcie w powyższy baner lub na platformie Mobilna szkoła po wcześniejszym zalogowaniu się na konto Operon.