Budowanie współpracy, zwinne zarządzanie zmianą oraz konieczność zadbania o dobrą organizację pracy szkoły to zaledwie namiastka zawodowych wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się Dyrektorzy szkół. W ramach Mobilnej szkoły powstał program Mobilny dyrektor, który jest propozycją rozwijania kompetencji przyszłości dyrektorów, wspierających strategiczne spojrzenie na proces zmiany i budowanie szkoły zwinnie radzącej sobie z wyzwaniami. Autorką programu jest Oktawia Gorzeńska – praktyk edukacji z doświadczeniem dyrektorskim, ekspertka w dziedzinie zmian, przywództwa i innowacji edukacyjnych. Zapraszamy do przeczytania, co o swoim programie mówi autorka, a także do udziału w premierowych webinarach, które odbędą się już w tym tygodniu!

 

„Co jest ważne w myśleniu o dobrej szkole? Szkole, w której społeczność wspólnie się uczy, ale też wspólnie rozwija? Z pewnością nieraz zadawali sobie Państwo te pytania, jako nauczyciele czy dyrektorzy. W programie Mobilny dyrektor, który dla Państwa przygotowałam, znajduje się nie tylko teoria poparta moim wieloletnim doświadczeniem w zawodzie nauczyciela i dyrektora szkoły, ale też wskazówki i gotowe materiały do wykorzystania w Państwa codziennej pracy. To między innymi katalog dobrych praktyk, który może być punktem wyjścia do głębszej refleksji o procesie zmiany, którą chcecie Państwo wprowadzić w swojej szkole. Podczas webinarów podzielę się z Państwem swoją wiedzą i warsztatem pracy oraz materiałami dotyczącymi podejścia do zmiany jako całościowego procesu – od etapu badania potrzeb poprzez projektowanie nowej rzeczywistości, wdrażanie rozwiązań, monitorowanie ich oraz ulepszanie – które mogą posłużyć Państwu do wykorzystania w sposób ciągły. Zaprezentuję także materiały, z których będą Państwo mogli korzystać wybiórczo, wybierając obszar do wdrożenia zmiany” – mówi Oktawia Gorzeńska, autorka programu Mobilny dyrektor.

Oktawia Gorzeńska w ramach Mobilnej szkoły opracowała także webinary i kursy, które będą wspierać nauczycieli w budowaniu kompetencji zwinnego zarządzania sobą i klasą. W pierwszej kolejności zapraszamy Państwa na webinary, które startują już jutro, 9 marca. Webinar „Jak tworzyć nowoczesny warsztat pracy nauczyciela?” służy wzmacnianiu kompetencji zwinnego zarządzania sobą. Nauczyciele będą mieli okazję: poznać praktyki służące budowaniu autorskiego, nowoczesnego warsztatu pracy; poszerzyć wiedzę na temat możliwości wykorzystania metod, form i narzędzi budujących zaangażowanie uczniów oraz otrzymają praktyczne wskazówki i gotowe rozwiązania, które pomogą dbać o własny rozwój i większą satysfakcję z wykonywanej pracy.

Szczegóły dotyczące spotkania znajdziecie Państwo TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

baner mobilna lekcja

Już w najbliższy czwartek 11 marca odbędzie się webinar, który polecamy w szczególności dyrektorom, wicedyrektorom oraz liderom zespołów projektujących zmiany w szkole. Spotkanie pt. „Jak budować współpracę w szkole?” będzie dla Państwa okazją do poznania praktyk wpływających na wzrost zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców we współpracę oraz wzmocnienia umiejętności wykorzystania synergii wszystkich stron, by wspólnie tworzyć społeczność uczącą się i wspierającą w rozwoju.

Szczegóły dotyczące spotkania znajdą Państwo TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

baner oktawia

Na kolejne webinary Oktawii Gorzeńskiej zapraszamy Państwa w marcu i kwietniu. Dla nauczycieli, którzy chcą wzmacniać swoje kompetencje zwinnego zarządzania klasą, przygotowaliśmy webinar pt. „Jak pracować z uczniami, by chciało im się chcieć uczyć i (współ)działać?”.

Na dyrektorów, wicedyrektorów i liderów zmian czekają spotkania: „Jak tworzyć szkołę na miarę potrzeb społeczności w świecie pełnym zmian?” oraz „Jak strategicznie zarządzać zmianą w szkole?”.

Na spotkania można zapisywać się na TEJ stronie, gdzie plan webinarów Mobilnej szkoły na kolejne tygodnie jest na bieżąco aktualizowany. Webinary w ramach Mobilnej szkoły odbywają się od poniedziałku do piątku i potrwają do maja.

Zachęcamy również do odwiedzania profilu Wydawnictwa Operon na Facebooku, na którym na bieżąco publikujemy informacje „z życia” Mobilnej szkoły.