Początek roku szkolnego to czas nadziei, ale też wyzwań. Uczniowie już znani, a także ci nowi, z różnymi potrzebami, trudnościami, z nowymi oczekiwaniami. Jak do nich podejść, by chciało im się chcieć? Jak sprawić, by z radością chodzili na zajęcia wspierające naukę czytania i pisania? Co zrobić, by udzielana pomoc była skuteczna, a poprawa – widoczna? Porozmawiajmy o tym i wielu innych sprawach z Małgorzatą Rożyńską – współautorką Ortograffiti z Bratkiem.

 

Co nowego w Ortograffiti? Live na Facebooku

W Ortograffiti wiele się dzieje. Chcemy się tym podzielić, by byli Państwo na bieżąco. Dlatego postanowiliśmy spotkać się na żywo na Facebooku. Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczących trudnej sztuki czytania i pisania, a zwłaszcza terapeutów pedagogicznych i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Będzie to czas dla Państwa - postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości i zapoznać z nowościami Ortograffiti z Bratkiem do szkoły i do domu.

live orto

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

Spotkanie z Małgorzatą Rożyńską zostało tak zaplanowane, by każdy uczestnik mógł wziąć w nim aktywny udział. Skoncentrujemy się na odpowiedziach na pytania, które już teraz mogą Państwo zadawać na fanpage’u Ortograffiti pod postem „Co nowego w Ortograffiti? Zadaj pytanie”. Będzie też okazja, by od samej autorki usłyszeć, czym się różnią dwie wersje Ortograffiti z Bratkiem – wersja 90 minut i wersja 45 minut, które są dostępne od tego roku szkolnego. Co oznaczają te nazwy i którą wersję wybrać, by była najlepiej dopasowana do potrzeb Państwa i uczniów, a także możliwości szkoły? Mogą Państwo liczyć na precyzyjne wskazówki, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

wybierz wersje

Dla wielu rodziców, których dzieci wymagają dodatkowego wsparcia w uczeniu się czytania i pisania, Państwa opinia czy rada ma wielkie znaczenie. Oprócz pytań związanych z nauką i przezwyciężaniem trudności, rodzice dzielą się też swoimi obawami, a czasem wręcz lękami. Martwią się, że ich dziecko zbyt dużo czasu spędza przy smartfonie, tablecie czy konsoli. Szukają pomocy, proszą o radę, co zrobić by odciągnąć dzieci od tych elektronicznych zjadaczy czasu. Małgosia Rożyńska - specjalistka terapii pedagogicznej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z uczniami wykazującymi trudności w uczeniu się czytania i pisania – podzieli się z Państwem swoimi pomysłami, które mogą być alternatywą dla smartfonu.

A ponadto... Nauczyciele rozpoczynający pracę Metodą Ortograffiti dowiedzą się, jak zostać Animatorem Ortograffiti, jak założyć Klub Ortograffiti oraz gdzie znaleźć projekty wspierające mocne strony dzieci, które można realizować podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych czy dydaktyczno-wyrównawczych.  
 

Widzimy się 29 września na Facebooku

Szczegóły dotyczące spotkania znajdą Państwo na fanpage’u Ortograffiti. Warto być na spotkaniu na żywo, bo tylko wtedy będzie możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania. Jeśli jednak z jakichś powodów będzie to niemożliwe – nic straconego! Nagranie tego live’a opublikujemy na stronie ortograffiti.pl.
 

Gdyby ktoś się jeszcze wahał...

…niech sobie wyobrazi czwartkowy, wrześniowy wieczór przy kawie z dobrymi znajomymi. Bo przecież będziemy w gronie osób, które łączy wspólna pasja – pomoc uczniom z trudnościami w uczeniu się. A Ci z Państwa, którzy znają Małgorzatę Rożyńską, wiedzą, że każde spotkanie, które prowadzi jest nie tylko konkretne i merytorycznie, lecz także serdeczne, pełne ciepła i dobrej energii. To będzie dobrze wykorzystany czas!