Prowadzisz Klub Ortograffiti? Masz ciekawe pomysły na projekty realizowane w ramach Klubu? Weź udział w konkursie i zdobądź nagrodę!

 

Projekty Ortograffiti to integralna część Metody Ortograffiti. Dzięki nim uczniowie mają szansę wykazać się swoimi mocnymi stronami, co jest ważnym aspektem oddziaływania terapeutycznego. Jest to też dobra okazja do tego, by cała społeczność szkolna dowiedziała się o działalności Klubów, a tym samym zmieniała postrzeganie uczniów z dysleksją wyłącznie przez pryzmat ich słabości. Realizacja projektów to także zerwanie ze schematem polegającym na tym, że uczniowie wyłącznie siedzą w ławkach i wykonują ćwiczenia. Projekt jest miłą odskocznią od tej rutyny. W konsekwencji rosną motywacja i chęć uczestniczenia w zajęciach, co z kolei wzmacnia efekty pracy. Krótko mówiąc, projekty mają wielką wartość terapeutyczną!

Weź udział w konkursie

konkurs orto

Nauczyciele prowadzący Kluby Ortograffiti mają do dyspozycji cały bank projektów opracowanych przez specjalistów, ale też wymieniają się swoimi pomysłami, które publikujemy na stronie Z życia Klubów. Niemniej jednak wciąż istnieje potrzeba nowych pomysłów na projekty, które pobudzą wyobraźnię uczniów i dadzą im impuls do pracy. Dlatego postanowiliśmy zaprosić nauczycieli prowadzących kluby Ortograffiti do podzielenia się swoimi autorskimi pomysłami na projekty z szeroką grupą odbiorców. Zapraszamy do udziału w konkursie „Stwórz autorski pomysł na projekt Ortograffiti”.

Nagrody dla uczestników konkursu

Specjalnie powołana komisja wybierze 3 najlepsze pomysły na projekty, a ich twórcy otrzymają nagrody:

  • za zajęcie I miejsca: bon o wartości 150 zł,
  • za zajęcie II miejsca: bon o wartości 100 zł,
  • za zajęcie III miejsca: bon o wartości 50 zł.

 
Bon pozwala na zakup dowolnych pozycji z serii Ortograffiti w sklepie internetowym Wydawnictwa OPERON.

Jednak to nie wszystko. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu jest opublikowanie ich projektów, wraz z podaniem autora, w ogólnodostępnym banku projektów Ortograffiti, który jest dostępny TUTAJ.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie

Zasady udziału w konkursie zostały zawarte w Regulaminie konkursu, który trzeba uważnie przeczytać. W załączniku do regulaminu udostępniono wzór opisu projektu, który ułatwi i skróci pracę uczestnika. Na prace konkursowe czekamy do 19 maja. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone najpóźniej 3 czerwca 2024 r.

Do dzieła drogie Animatorki i Animatorzy Ortograffiti!