Metoda Ortograffiti przeżywa swój renesans. Wielu nowych nauczycieli chce ją wdrożyć na zajęciach dodatkowych. To sprawdzony sposób na skuteczną pracę z uczniami z trudnościami w uczeniu się, których w szkołach jest coraz więcej. Chętnych do podniesienia jakości i efektywności zajęć zapraszamy na cykl wiosennych spotkań online: „Maj z Metodą Ortograffiti – jak pracować z uczniem z dysleksją?”.

 

Coraz więcej dzieci wymaga dodatkowego wsparcia. Nauczyciele prowadzący zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i korekcyjno-kompensacyjne poszukują sprawdzonych sposobów pracy, a takim jest bez wątpienia Metoda Ortograffiti. Sprawdza się ona w pracy z uczniami z trudnościami w uczeniu się, zarówno tymi o charakterze dyslektycznym, jak i wynikającymi z różnego typu zaniedbań. Aby poznać i zastosować z powodzeniem tę metodę, wystarczy wziąć udział w cyklu spotkań: Maj z Metodą Ortograffiti – jak pracować z uczniem z dysleksją?.
 

Cykl wiosennych spotkań online z Metody Ortograffiti

cykl orto

Cykl obejmuje 4 spotkania, każde poświęcone innemu zagadnieniu lub etapowi edukacji. Tym, co je łączy, jest podejście praktyczne, czyli sprawdzone rozwiązania, instruktaże krok po kroku, pomysły doświadczonych pedagogów, a także aktywny udział uczestników.

Harmonogram:

8 maja godz. 18.00–19.00  „Na dysleksję Metoda Ortograffiti. Jak zadbać o to, by każdy uczeń pracował w swoim zeszycie ćwiczeń – sprawdzone sposoby”

15 maja godz. 18.00–19.00  „Na dysleksję Metoda Ortograffiti. Praktyczny instruktaż wdrożenia Metody w klasach IV–VI”

22 maja godz. 18.00–19.00 „Dysleksja. Dysgrafia. Dysortografia. Dyskalkulia. Metoda Ortograffiti w pracy z uczniami klas IV–VI” 

29 maja godz. 18.00–19.00  „Na dysleksję Metoda Ortograffiti. Praktyczny instruktaż wdrożenia Metody w edukacji wczesnoszkolnej”

 
Aby zarezerwować miejsce, wystarczy wejść w podany w harmonogramie link konkretnego spotkania, zapisać się – i gotowe! Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
 

Sprawdzone sposoby na pracę ucznia we własnym zeszycie ćwiczeń – spotkanie online 

W poniedziałek 8 maja o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze wiosenne spotkanie z Metody Ortograffiti: „Jak zadbać o to, by każdy uczeń pracował w swoim zeszycie ćwiczeń – sprawdzone pomysły”. Poprowadzą je doświadczone pedagożki i ekspertki w dziedzinie terapii pedagogicznej: Marta Badowska, Małgorzata Rożyńska i Anna Wróblewska. To będzie unikatowe spotkanie –odbędzie się tylko raz w takiej postaci i w takim składzie. 

Na spotkaniu poznają Państwo sprawdzone sposoby na zapewnienie każdemu uczniowi pracującemu na podstawie Metody Ortograffiti własnego zeszytu ćwiczeń.  Jest to ważne zarówno dla samego ucznia, jak i dla rodzica oraz nauczyciela. Dzięki temu wzrasta Państwa komfort pracy oraz satysfakcja z osiąganych efektów. Warto o to zadbać! 

warsztat orto pierwszy

Udział w spotkaniu online zapewni skuteczne pomysły na:   

  • wyposażenie i pracę każdego ucznia z własnym zeszytem Ortograffiti,
  • wdrożenie na zajęciach Metody Ortograffiti,
  • podniesienie jakości i skuteczności zajęć dodatkowych,
  • zyskanie przez Państwa satysfakcji i komfortu z wykonywanej pracy,
  • zwiększenie świadomości rodziców w obszarze współpracy rodzice – nauczyciel – dziecko.