Szkolna rzeczywistość stała się tłem nowego serialu, który trafi do jesiennej ramówki stacji TVN. Akcja serialu z kategorii script_ed docu będzie nastawiona na pokazanie życia uczniów gimnazjów i liceów oraz ich nauczycieli i dyrekcji placówki. Jak będzie wyglądała szkoła w oku kamery?

– Nasz serial opowiada o tym, że świat nastolatków i świat dorosłych to dwa różne światy. Ale chcemy pokazać, że zachowanie młodych i to, co wygląda na bunt, dzieje się „po coś”. To często bardzo ważne poszukiwanie własnego „ja”. W naszym serialu „Szkoła” młodzi mają wspaniałych przewodników – mądrych i otwartych nauczycieli, którzy starają się ich również wychowywać. Nauczycieli, którzy potrafią słuchać, są gotowi zrozumieć indywidualność swoich uczniów, ale nie usprawiedliwiają głupoty czy złych zachowań. Zasady gry są czytelne dla obu stron – takie słowa Krystyny Lasoń, producentki serialu, przytacza portal film.interia.pl.

Serial został stworzony na tych samych zasadach, co popularne produkcje z poprzednich lat, jak „Szpital” czy „W-11 Wydział Śledczy”. Sceny telewizyjnej produkcji kręcone są w gimnazjum nr 105 i liceum ogólnokształcącym nr 44 w Krakowie. Bohaterem, oprócz uczniów, jest kilkunastoosobowe grono pedagogiczne pod kierunkiem pary dyrektorów zarządzających szkołą. Nauczycieli grają krakowscy aktorzy i statyści.

Premiera serialu „Szkoła” na antenie TVN razem z pierwszym dzwonkiem. W jaki sposób zostanie przedstawiona szkoła? Jak świat młodzieży pokażą twórcy i czy będzie on bardzo odbiegał od rzeczywistości? Dowiemy się już 1 września.

My tymczasem przypominamy Państwu stare filmy i seriale i szukamy w nich aspektów wychowawczych:

Stawiam na Tolka Banana

Podróż za jeden uśmiech

Wakacje z duchami