Większość uczniów bardzo lubi oglądać filmy – niestety często nie te, które obejrzeć warto. Tymczasem dobre i wartościowe fabuły mogą być świetnym uzupełnieniem procesu dydaktycznego, stać się inspiracją do ciekawych dyskusji i pozytywnie kształtować gust kulturalny młodych ludzi.

 

Jednak edukacja filmowa to nie tylko oglądanie, analizowanie i recenzowanie gotowych już dzieł. To także tworzenie własnych projektów, np. krótkich metraży czy reklamówek, organizowanie kreatywnych gier miejskich związanych z filmami czy wprowadzanie w życie metody projektu poprzez tworzenie własnych DKFów…

 

Dla wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby tak zaktywizować swoich uczniów, ale nie mają doświadczeń z tego typu projektami, pojawiła się internetowa pomoc: Pracownia Edukacji Filmowej w ramach Szkoły z Klasą 2.0.

 

Wirtualna pracownia, stworzona przez twórców Szkoły z Klasą i Polski Instytut Sztuki Filmowej, to przede wszystkim miejsce do wymiany doświadczeń i komunikacji pomiędzy nauczycielami. Ale nie tylko – ma to być także miejsce, w którym będą polecane najwartościowsze i najciekawsze filmy, „po które nigdy byśmy sami nie sięgnęli” – jak mówi wspierająca akcję Anna Mirska-Czerwińska z „Filmoteki szkolnej. Akcja!”. Patronat nad serwisem objął reżyser wysoko ocenianych filmów „Sztuczki” i „Zmruż oczy” – Andrzej Jakimowski.

 

Pracownię znaleźć można pod adresem:  http://szkolazklasa20.pl/pracownia?id=30