Przedstawiamy Państwu program dla edukacji wczesnoszkolnej – Mobilną lekcję z Bratkiem, która łączy tradycyjne metody nauczania z aplikacją Operon 45. Aplikacja uzupełnia klasyczne treści podręcznikowe
o multimedialne materiały edukacyjne, które są zawsze pod ręką. Pomaga w zwiększeniu zaangażowania uczniów i zarządzaniu ich uwagą.
 

Mobilna lekcja z Bratkiem to lekcja, która dowolnie łączy tradycyjne i mobilne nauczanie

Nauce czytania, pisania i liczenia powinien towarzyszyć codzienny trening kompetencji społeczno-emocjonalnych. Taki trening jest skuteczny wtedy, gdy dziecko powiąże edukację z bliską relacją. Zatem działania nauczyciela powinny zmierzać do tego, by tworzyć jak najwięcej sytuacji sprzyjających nawiązaniu przyjaznych i życzliwych, ale też rozwijających relacji. Kluczową rolę może tu odegrać Bratek – prawdziwy przyjaciel dzieci, zawsze obecny i osiągalny, który pomaga im w pokonywaniu trudności, ale też daje pociechę i wsparcie.

Bratek to przewodnik po trudnym świecie emocji i relacji w bajkach terapeutycznych, towarzysz w uczeniu się w serii „Uczymy się z Bratkiem”, pomocnik czytania i pisania w „Ortograffiti”, przyjaciel trzymający za rękę podczas OSKT, pacynka, która jest stale przy dziecku podczas zajęć
w szkole. To także główny bohater ogólnopolskiej akcji #czytamyzbratkiem, dzięki której zawitał w domach wielu dzieci w całej Polsce. Więcej na temat akcji TUTAJ.

Od nowego roku szkolnego 2020/2021 Bratek będzie obecny także  w smartfonie i na dużym ekranie!

 
Wybierz Operon, wybierz mobilność! 

Ważną częścią programu dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej – Mobilna lekcja z Bratkiem jest aplikacja Operon 45. To multimedialny warsztat pracy nauczyciela, który jest zawsze pod ręką. Dzięki niej każdy nauczyciel uczący z podręczników Operonu będzie mógł wyświetlić wybrane materiały multimedialne na dużym ekranie za pomocą swojego smartfonu.

Nauczyciel sam może zadecydować, jak prowadzić lekcje – klasycznie, z wykorzystaniem podręcznika, czy wyświetlając materiały ze swojego smartfona na dużym ekranie. A może z podręcznika i mobilnej aplikacji jednocześnie? Co więcej – zdaniem nauczycieli, korzystając z aplikacji, można przygotować się do każdej lekcji już w 15 minut.          

Z Bratkiem mogę więcej!  

Każdy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, który wybiera podręczniki Operonu, otrzymuje pełny warsztat pracy do realizacji Mobilnej lekcji z Bratkiem:

  • podręczniki i materiały ćwiczeniowe,
  • aplikację Operon 45 z możliwością wyświetlania na lekcji,
  • dużą Pacynkę Bratka,
  • bajki terapeutyczne,
  • zabawy wspierające naukę,
  • zeszyty do kaligrafii,
  • zestaw zeszytów Ortograffiti,
  • dostęp do Multiteki,
  • dostęp do Generatora testów,
  • kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne.

     

Więcej szczegółów znajdą Państwo na naszej stronie Mobilnej lekcji z Bratkiem