XII edycja Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) odbędzie się zdalnie. Główny cel OSKT pozostaje niezmieniony – jest nim podsumowanie pierwszego etapu edukacji.
W związku z dalszym zawieszeniem zajęć szkolnych postanowiliśmy bezpłatnie udostępnić Państwu arkusze sprawdzianu, nagranie do części „Słuchanie ze zrozumieniem” oraz film i bajkę Bratka, a także panel do generowania informacji zwrotnej o postępach uczniów.

 

baner oskt zdalnie
Wyjątkowa – zdalna edycja OSKT

Po konsultacjach z dyrektorami szkół oraz nauczycielami podjęliśmy decyzję o tym, że tegoroczna edycja OSKT odbędzie się zdalnie. Wszystkie przygotowane dla Państwa materiały udostępnimy bezpłatnie. Co to oznacza dla szkół, które chcą przeprowadzić sprawdzian dla trzecioklasistów?

  • Arkusze sprawdzianu z języka polskiego, matematyki i przyrody zostaną udostępnione w formie PDF.
  • Udostępnimy bezpłatnie prosty system do wprowadzania wyników i generowania informacji zwrotnej, zgodnej z zaleceniami oceniania kształtującego. Dzięki temu szybciej przygotują Państwo końcową ocenę opisową ucznia. System umożliwia również stworzenie indywidualnych listów do ucznia.
  • Materiały relaksacyjne zostaną opublikowane na platformie – to film z Bratkiem, który uczniowie oglądają przed przystąpieniem
    do rozwiązywania zadań, a także bajka z Bratkiem, która pomoże im zrozumieć emocje związane z OSKT.
  • Będzie można pobrać również nagranie sprawdzające kompetencje słuchania ze zrozumieniem.

 
Termin OSKT ustalamy na 19 maja. Jeśli jednak z przyczyn organizacyjnych nie są Państwo w stanie przeprowadzić sprawdzianu tego dnia, to mogą to Państwo zrobić w dogodnym terminie, np. po powrocie uczniów do szkoły. Wszystkie materiały są już przygotowane i zostaną przekazane za pośrednictwem platformy egzaminy.operon.pl w piątek 15 maja.

Jak podkreśla Pani Małgorzata Rożyńska, współautorka podręczników do edukacji wczesnoszkolnej „Uczymy się z Bratkiem” oraz serii „Ortograffiti z Bratkiem”: „OSKT gwarantuje, że osiągnięcia uczniów będą docenione i ocenione w wyjątkowy sposób”.

Dołożymy wszelkich starań, aby podsumowanie pierwszego etapu podróży z edukacją spełniło Państwa oczekiwania.
 

Nie tylko zdalny sprawdzian z Bratkiem

Tymczasem zachęcamy do wzięcia udziału w akcji #czytamyzbratkiem, w której nauczyciele czytają uczniom bajki Bratka za pośrednictwem Facebooka. Teraz bardziej niż zwykle uczniowie potrzebują bliskości i zrozumienia. Odczuwają wiele emocji, wśród których dominują lęk, smutek czy niepewność. Nie sprzyjają one uczeniu się, które wymaga pasji, zainteresowania, radości. Więcej na temat akcji pisaliśmy TU.  

baner czytamy z bratkiem

Szczegółowe informacje o Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem znajdą Państwo tutaj.

W razie pytań prosimy o kontakt z konsultantem Wydawnictwa pod numerem tel.: 58 679 00 00 lub mailowo: info@operon.pl.

 
Życzymy powodzenia!