glowa Bratka w zielonym kolku
Na 7 maja br. zaplanowana jest XII edycja OSKT. Na chwilę obecną termin nie ulega zmianie. Liczymy na to, że aktualna sytuacja związana z zawieszeniem zajęć w polskich szkołach jest przejściowa. Aby wyjść naprzeciw Państwa potrzebom związanym z dostępem do materiałów multimedialnych, podpowiadamy, gdzie można pobrać dodatkowe materiały edukacyjne do edukacji wczesnoszkolnej oraz udostępniamy przyrodniczy quiz Bratka.

 

Przyrodniczy quiz Bratka oraz materiały z zakresu edukacji wczesnoszkolnej

Od 12 do 25 marca – w związku z epidemią koronawirusa – wszystkie zajęcia w polskich przedszkolach i szkołach są zawieszone. Zamknięcie szkół wcale nie oznacza dodatkowych ferii dla uczniów i nauczycieli. Pedagodzy mają pozostać w gotowości do pracy również w innych formach kształcenia – przez platformy cyfrowe, e-learning i pracę zdalną.

MEN rekomenduje korzystanie z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów polecanych przez nauczycieli, którzy mogą je udostępnić uczniom za pośrednictwem:

  • dziennika elektronicznego
  • strony internetowej szkoły, przedszkola, placówki oświatowej
  • mailingu do rodziców, a w przypadku uczniów starszych –  bezpośrednio na ich skrzynki mailowe.

 
Już dziś zachęcamy do przesłania uczniom ostatniego quizu Bratka – tym razem z przyrody. Dzięki niemu dzieci z pomocą rodziców będą mogły wykonać doświadczenie wyjaśniające istnienie dnia i nocy.

przyrodniczy quiz z bratkiem operon

Bratek to postać znana i lubiana przez dzieci, która bawi, tłumaczy i uczy. Warto zapoznać się z bajkami, prezentacjami i filmami z Bratkiem, które są dostępne w serwisie Multiteka. Zachęcamy do skorzystania z tej platformy, która zawiera wiele różnorodnych materiałów pomocnych dla Państwa i uczniów, są to m.in.:

  • Opowieści Bratka
  • Prezentacje Podróże Bratka
  • Multimedialne prezentacje tematyczne
  • Multibook
  • Interaktywne pliki PDF
  • Zadania i ćwiczenia

 
oraz wiele innych materiałów gotowych do pobrania i przesłania uczniom.

Obecnie dzieci spędzają coraz więcej czasu w świecie wirtualnym. Bajkę O tym, jak Bratek pomógł dzieciom bezpiecznie korzystać z internetu mogą Państwo pobrać TU.
 

Zapisy do OSKT trwają

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) to pierwszy etap podróży z edukacją, 
w którą zabiera uczniów Wydawnictwo Operon. W tym roku odbędzie się on 7 maja. Zapisy trwają!

Zgłoszenia do sprawdzianu przyjmujemy przez panel na stronie www.egzaminy.operon.pl ‒ dostępny po zalogowaniu się do konta w serwisie Operon. Jeśli nie mają Państwo konta, można je łatwo założyć.

 
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.egzaminy.operon.pl oraz u konsultantów pod numerem 58 679 00 00 i mailem: info@operon.pl.