Codzienne praktykowanie dbania o siebie. Dawanie sobie prawa do tego, aby „nie musieć”. Uważne wsłuchiwanie się we własne potrzeby i umiejętność eliminowania stresu, który powoduje nagromadzenie małych problemów. Czy to w ogóle możliwe? A może pytanie powinno brzmieć – czy stosowne? Odpowiedź znajdą Państwo w webinarze Przemka Staronia i Marty Młyńskiej „Tylko na żyznej glebie kwitną cuda! O tym, jak zadbać o siebie i wrócić do szkoły na nowo”. Zapraszamy do obejrzenia nagrania i poznania sposobów, które ułatwiają troskę o swój dobrostan.

 

W czasach, kiedy jedyną pewną rzeczą jest zmiana, po roku, który dostarczył zarówno nauczycielom, jak i uczniom wiele wyzwań, generując przy tym mnóstwo różnych emocji, wciąż z dużą nieśmiałością i dystansem porusza się temat troski o siebie. Zdaniem Przemka Staronia i Marty Młyńskiej, tzw. self care i self love wciąż są błędnie postrzegane jako luksus, a nawet egoizm. Skąd zatem dorośli – rodzice czy nauczyciele – mają czerpać siłę, dobro, ciepło, aby móc dzielić się nimi z młodymi ludźmi, ze swoimi uczniami?

Im będziemy lepsi dla siebie, tym będziemy lepsi dla innych. Fundamentem do tego jest zdrowa i stabilna samoocena. Samoakceptacja i poczucie własnej wartości, które pomagają nam wzmacniać najważniejszą relację w naszym życiu, czyli relację z samym sobąpowiedziała podczas webinaru Marta Młyńska.

Relacja z samym sobą to pewnego rodzaju „worek znaczeniowy”, który w kontekście każdego z nas może mieć nieco inną zawartość. To do nas należy powinność wypakowania z niego wszystkiego, co jest dla nas w życiu ważne. Zajęcia się, przyjrzenia i zdefiniowania naszych emocji, czasem lęków, które nas blokują. Poszukania rozwiązań, wsparcia czy konkretnej pomocy, która wpłynie na jakość naszego życia. Bowiem im bardziej człowiek zaopiekuje się sobą, tym mniej jest na sobie skupionydodaje Przemek Staroń.

Właśnie w tym kontekście na ubiegłotygodniowym webinarze padło wiele kluczowych pytań i odpowiedzi:

Jak zatroszczyć się o siebie, aby móc zatroszczyć się o innych? Jak zmienić nastawienie z „jakoś to będzie i tak nie mam na nic wpływu” na „co skonstruuję, to zaistnieje”? Gdzie szukać wsparcia i gotowych rozwiązań, które wzmocnią kompetencje emocjonalno-społeczne i ułatwią codzienną pracę?

baner webinary

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru Przemka i Marty pt. „Tylko na żyznej glebie kwitną cuda! O tym, jak zadbać o siebie i wrócić do szkoły na nowo”,które zostało umieszczone na kanale YouTube Wydawnictwa Operon.

Podczas spotkania prowadzący podkreślali również, że jednym ze sposobów dbania o siebie jest poszukiwanie gotowych rozwiązań, które ułatwiają codzienną pracę nauczyciela. Korzystanie zarówno z doświadczenia, jak i wsparcia innych praktyków, którzy dzielą się swoimi sprawdzonymi sposobami do wykorzystania na lekcjach oraz w codziennej praktyce nauczyciela, nieustannie dbającego o wartościową relację z uczniami. Odwołując się do webinarów w ramach Mobilnej szkoły, prowadzący zaprezentowali na przykładzie jednego ze swoich kursów nową platformę dla nauczycieli – Mobilna szkoła, która będzie dostępna już latem.

Na nowej platformie Mobilna szkoła znajdą Państwo kursy i certyfikowane programy Mobilnego nauczyciela stworzone przez topowych belfrów w ramach Mobilnej szkoły. Wśród autorów, poza Przemkiem Staroniem i Martą Młyńską, znaleźli się również: Oktawia Gorzeńska, Dawid Łasiński, Agnieszka Jankowiak-Maik, Krzysztof Chojecki, Marek Grzywna, Joanna Gadomska oraz wielu innych belfrów, znanych i cenionych za swoje podejście do nauczania.

baner multiteka

Ale to nie koniec możliwości! Już dziś mogą Państwo dowolnie korzystać z gotowych rozwiązań opracowanych we współpracy z autorami Mobilnej szkoły, w tym przez Przemka Staronia i Martę Młyńską, którzy poprowadzili dla Państwa webinar. Pomogą w tym scenariusze i gotowe prezentacje multimedialne do poprowadzenia całej lekcji, w których nauczyciele znajdą m.in. materiały opracowane według pomysłu topowych belfrów.Prezentacje można wyświetlić uczniom ze smartfona, korzystając z aplikacji Operon 45, lub z komputera przy użyciu Multiteki.

Jeśli chcą Państwo lepiej poznać autorski warsztat pracy Przemka Staronia, Marty Młyńskiej i pozostałych autorów Mobilnej szkoły, poznać sprawdzone sposoby do wykorzystania na swoich lekcjach i wzmocnić swoje kompetencje emocjonalno-społeczne istotne z perspektywy nauczania każdego przedmiotu, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej propozycji w ramach GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ NA KAŻDĄ LEKCJĘ. To nie tylko propozycje scenariuszy i prezentacje multimedialne do poprowadzenia całej lekcji!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru! Zachęcamy do sprawdzenia gotowych rozwiązań na lekcje przedmiotowe i zajęć z wychowawcą, które zostały stworzone we współpracy z topowymi belframi, autorami Mobilnej szkoły.