Kiedy lekcję można nazwać dobrą? Jak o trudnych czy nie najciekawszych zagadnieniach z przedmiotów humanistycznych mówić w łatwy i interesujący sposób? Jak podczas lekcji muzyki czy plastyki rozbudzać w uczniach pasję? Jak pomóc uczniom odkryć ich mocne strony, motywację do działania i nauczyć ich otwartości na drugiego człowieka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w debacie pt. „Idealna lekcja z przedmiotów humanistycznych to taka… Właściwie jaka?”, która zainauguruje start programów humanistyczno-artystycznych w Mobilnej szkole. O swoich pomysłach i gotowych sposobach do wykorzystania na lekcjach opowiedzą autorzy programów Mobilnej szkoły.

 

debata humanistyczna

 

Sprawdzone pomysły i gotowe sposoby do wykorzystania na lekcjach z przedmiotów humanistyczno-artystycznych zaprezentują autorzy programów Mobilnej szkoły. Wśród nich są: Jarosław Basaj, Agnieszka Jankowiak-Maik, Agnieszka Jankiewicz, Marcin Lemiszewski, Joanna Pawlak-Jęczewska, Marcin Wiechetek, Marta Badowska oraz prowadzący debatę Przemek Staroń.

Debata z udziałem autorów programów humanistyczno-artystycznych oraz programu Mobilny pedagog szkolny odbędzie się w poniedziałek 22 marca o godzinie 18.00. Będzie to wydarzenie online, w którym udział jest całkowicie bezpłatny. Uczestnictwo w spotkaniu zostanie potwierdzone zaświadczeniem. Bezpośredni link do spotkania: TUTAJ.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z programem debaty.
 

PROGRAM SPOTKANIA

I. Wprowadzenie i przedstawienie ekspertów

Jarosław Basaj – nauczyciel języka polskiego, autor inicjatyw promujących edukację kulturalną; trener w zakresie edukacji medialnej; uhonorowany nagrodą PISF za edukację filmową młodego widza

Agnieszka Jankowiak-Maik ‒ nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, aktywistka edukacyjna znana w sieci jako Babka od histy. Laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej „za naprawianie świata”

Agnieszka Jankiewicz – nauczycielka plastyki, prowadząca autorski program „sztuka współczesna” oraz popularną w sieci stronę Linki Sztuki

Marcin Lemiszewski – perkusista, ksylofonista, pedagog, kompozytor, autor literatury muzycznej, założyciel i dyrektor Akademii Muzycznej WBS. Współpracuje z licznymi instytucjami kultury, m.in. Teatrem Wielkim i Sinfonią Varsovią

Joanna Pawlak-Jęczewska – nauczycielka przedmiotów zawodowych, w tym podstaw przedsiębiorczości, szkoleniowiec, metodyczka, trenerka, doradca zawodowy

Marcin Wiechetek – mgr inż. w specjalności bezpieczeństwo cywilne i pożarów, instruktor pierwszej pomocy, autor programów i publikacji z zakresu m.in. bezpieczeństwa cywilnego i edukacji dla bezpieczeństwa

Marta Badowska – specjalista terapii pedagogicznej, filolog klasyczny, oligofrenopedagog, dyrektor poradni Diagnostyczno-Terapeutycznej PTD. W Mobilnej szkole jest autorką programu Mobilny pedagog

Debatę poprowadzi Przemek Staroń – nauczyciel, wykładowca, trener i psycholog, wielokrotnie nagradzany za swoją edukacyjną działalność finalista Global Teacher Prize 2020.
 

II.Idealna lekcja z przedmiotów humanistycznych to taka… Właściwie jaka? – dyskusja o tym, czego potrzebuje nauczyciel, aby przeprowadzić dobrą lekcję dla swoich uczniów

‒ Czym jest, od czego się zaczyna i… bez czego nie ma mowy o dobrej lekcji

‒ O równowadze między tradycyjnymi i nowoczesnymi narzędziami wykorzystywanymi podczas prowadzenia lekcji

‒ O relacjach, które nigdy nie tracą na wartości, a dziś jeszcze bardziej na niej zyskują

‒ O tym, jak „chcę” zamienić w „mogę” i odnaleźć swój „lepszy profil”
 

III. Pomysły i gotowe sposoby na przeprowadzenie lekcji z przedmiotów humanistyczno-artystycznych oraz wsparcie w budowaniu kompetencji emocjonalno-społecznych, czyli o tym, co czeka nauczycieli i pedagogów szkolnych w Mobilnej szkole
 

IV. Sesja pytań i odpowiedzi
 

Będzie to wydarzenie online, w którym udział jest całkowicie bezpłatny.

Uczestnictwo w spotkaniu zostanie potwierdzone zaświadczeniem.

Bezpośredni link do spotkania: TUTAJ

Nie może Państwa zabraknąć!

Przypominamy o dzisiejszej debacie inaugurującej programy matematyczno-przyrodnicze Mobilnej szkoły. Startujemy o godzinie 18.00! Bezpośredni link do spotkania: TUTAJ.

Więcej na jej temat mogą przeczytać Państwo TUTAJ.

 

debata matematyczna

 
Już od jutra możecie Państwo brać udział w webinarach z przedmiotów ścisłych!

Plan spotkań przedmiotowych na najbliższy tydzień:

Wtorek, 16.03, godz. 19.00 – „Lekcja matematyki w pigułce: Pojęcie funkcji i sposoby jej określania” z Krzysztofem Chojeckim. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Środa, 17.03, godz. 18.00Lekcja chemii w pigułce: Budowa atomu i konfiguracja elektronowa na poziomie podstawowym. Jak opowiedzieć to inaczej?” – prowadzi Pan Belfer – Dawid Łasiński. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Lekcja biologii w pigułce: Jak zbudowane jest i pracuje moje serce?” – prowadzi Joanna Gadomska. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Czwartek, 18.03, godz. 20.00Lekcja informatyki w pigułce: Nie wszystko jest takie oczywiste, czyli jak działa internet” z Markiem Grzywną. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Piątek, 19.03, godz. 18.00„Lekcja wychowawcza w pigułce: Inny nie znaczy gorszy – o akceptacji drugiego człowieka” z Przemkiem Staroniem. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

 
Zapraszamy także na stronę Mobilnej szkoły, gdzie znajduje się plan wszystkich marcowych webinarów. Już dziś możecie Państwo zapisywać się na spotkania z topowymi belframi. Plan spotkań, który znajduje się na TEJ stronie, jest na bieżąco aktualizowany.

Webinary w ramach Mobilnej szkoły potrwają do maja, odbywają się od poniedziałku do piątku. Serdecznie zapraszamy!