Dużo się mówi i dużo słyszy o akceptowaniu samego siebie. Czy rzeczywiście jest to tak ważne? A jeśli tak, to jak to robić? I jaką rolę w tym wszystkich odgrywa… samoświadomość? To pytania, które we wstępie do lekcji z wychowawcą stawia Przemek Staroń i zachęca do tego, aby otworzyć nimi dyskusję z młodzieżą o samoświadomości i samoakceptacji. Temat jakże ważny, ale czy łatwy? Zwłaszcza teraz, kiedy nauczyciele i uczniowie po długiej przerwie wracają do szkoły „na nowo”.

 

Jak sprawić, aby był to dobry czas? Jak zadbać o siebie i o wartościową relację z uczniami? Gdzie szukać inspiracji, wiedzy i praktycznych rozwiązań, które można stosować podczas lekcji z wychowawcą?

Już dziś o godz. 17.30 zapraszamy Państwa na webinar Przemka Staronia i Marty Młyńskiej zatytułowanyTylko na żyznej glebie kwitną cuda! O tym, jak zadbać o siebie i wrócić do szkoły na nowo”. Dowiedzą się na nim Państwo m.in. jak zadbać o siebie, aby móc zadbać o swoich uczniów, jakie stosować metody i narzędzia, które temu służą, oraz gdzie szukać wsparcia i gotowych rozwiązań, które można wykorzystywać w codziennej pracy i trosce o swój dobrostan. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

juz dzis webinar

Zapraszamy Państwa również do zapoznania się z pomysłami i sprawdzonymi sposobami Przemka Staronia i Marty Młyńskiej – autorów programu Mobilny wychowawca   w ramach którego dzielą się z Państwem swoim doświadczeniem, wiedzą i konkretnymi wskazówkami na to, jak wzmocnić swoje kompetencje emocjonalno-społeczne istotne z punktu widzenia troski o samego siebie oraz pracy z młodzieżą.

Jeden z tematów, które Marta i Przemek poruszyli w ramach programu Mobilny wychowawca, brzmi „Rozwijam skrzydła, czyli o budowaniu samoświadomości i samoakceptacji”. W swoim webinarze, z którego nagranie można obejrzeć na kanale YouTube Wydawnictwa Operon, a już niebawem i na kursie, który będzie dla Państwa dostępny na nowej platformie dla nauczycieli – Mobilna szkoła, rozwijają temat samoświadomości i samoakceptacji ważnej zarówno z perspektywy nauczyciela, jak i ucznia. Tłumaczą dlaczego warto zaakceptować samego siebie i jak to zrobić. Wskazują swoje sprawdzone sposoby i metody pracy z uczniami, takie jak np. burza mózgów, dyskusja moderowana, mind map/collage czy scenki sytuacyjne oraz nowe narzędzia TIK.

Jeśli chcą Państwo skorzystać z pomysłów i gotowych materiałów Przemka i Marty na swoich lekcjach z wychowawcą, zachęcamy do zapoznania się z nowym rozwiązaniem. To gotowe prezentacje multimedialne wraz ze scenariuszami zajęć, które udostępniamy dla nauczycieli w Multitece i w aplikacji Operon 45.

baner multiteka

Prezentacje składają się z listy tematów na lekcje z wychowawcą i przypisanych do nich materiałów multimedialnych: wstępów do lekcji, filmów, plansz, schematów i zadań. Prezentacje można wyświetlić uczniom ze smartfona, korzystając z aplikacji Operon 45, lub z komputera przy użyciu Multiteki.

Jeśli chcą Państwo lepiej poznać autorski warsztat pracy Przemka Staronia i Marty Młyńskiej, wzmocnić swoje kompetencje emocjonalno-społeczne istotne z perspektywy nauczania każdego przedmiotu, a także dowiedzieć się więcej o ich sprawdzonych sposobach na lekcje z wychowawcą, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej propozycji w ramach GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ NA KAŻDĄ LEKCJĘ. To nie tylko propozycje scenariuszy i prezentacje multimedialne do poprowadzenia całej lekcji!

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze i sprawdzenia gotowych rozwiązań na lekcje z wychowawcą, które zostały stworzone we współpracy z Przemkiem Staroniem i Martą Młyńską!