Jak odkryć swoje mocne strony, które w przyszłości mogą stać się bazą do budowania ścieżki zawodowej? Jak „mierzyć siły na zamiary”, czyli realnie oceniać możliwości w kontekście podejmowanych wyzwań? I wreszcie, jak szukać, aby znaleźć to, co czyni nasze życie lepszym, wartościowym i po prostu… NASZYM. 

 

nauczycielka tlumaczy uczniowi

Kto z nas, dorosłych, bez względu na wiek czy aktualny stan rozwoju zawodowego nie zadaje sobie podobnych pytań w poszukiwaniu sensu życia? A czy zadają je Państwo swoim uczniom? Czy odkrywanie talentów i pasji, które przybliżają do spełnienia marzeń i zdobycia pracy przynoszącej spełnienie nie brzmi jak dobry temat na zajęcia z pedagogiem lub wychowawcą? Gdzie szukać inspiracji, wiedzy i praktycznych rozwiązań, które można stosować podczas lekcji?

Aby skutecznie pracować w dowolnie wybranej dziedzinie, należy mieć uczciwą świadomość swojego potencjału. Dobra i rzetelna znajomość mocnych i słabych stron pozwala na szacowanie ryzyka i przewidywanie, czy jest możliwe osiągnięcie satysfakcjonujących wyników. Pozwala również budować odpowiednią odporność emocjonalną na stresory.
 

Jak odkryć swoje mocne strony?

Temat pt. „Lepszy profil – odkrywam swoje mocne strony” poruszyła w ramach programu Mobilny pedagog szkolny Marta Badowska. To edukatorka i pedagożka zaangażowana w pracę z uczniami, którym standardowe metody nie przynoszą korzyści. Jest entuzjastką nowoczesnej edukacji, otwartej na ucznia i jego potrzeby. W swoim webinarze, z którego nagranie można obejrzeć na kanale YouTube Wydawnictwa Operon, a już niebawem i kursie, który będzie dla Państwa dostępny na nowej platformie dla nauczycieli – Mobilna szkoła – prezentuje swoje sposoby, które mogą pomóc Państwu w zachęceniu uczniów do odkrywaniu ich potencjału. Dzieli się sprawdzonymi metodami i narzędziami, które wspierają nauczycieli w przepracowaniu z uczniami kwestii realnej oceny ich możliwości i predyspozycji. W praktyce te sposoby pozwalają zmienić nastawienie uczniów do edukacji w duchu „muszę przetrwać i potem mam z głowy” na takie, w których odkryte przez siebie zasoby potrafią przekuć na realne cele, marzenia i plany. Chcą i umieją wziąć odpowiedzialność za swoje wybory i twardo stąpają po ziemi.
 

Gotowe prezentacje multimedialne wraz ze scenariuszami zajęć

Jeśli chcą Państwo skorzystać z pomysłów i gotowych materiałów Marty Badowskiej na swoich zajęciach z pedagogiem szkolnym lub wykorzystać ten temat podczas zajęć z wychowawcą, zachęcamy do zapoznania się z nowym rozwiązaniem. To gotowe prezentacje multimedialne wraz ze scenariuszami zajęć, które udostępniamy dla nauczycieli w Multitece i w aplikacji Operon 45.

baner webinary

Prezentacje składają się z listy tematów i przypisanych do nich materiałów multimedialnych, w tym m.in. wstępów do lekcji, filmów, plansz, schematów i zadań. Prezentacje można wyświetlić uczniom ze smartfona, korzystając z aplikacji Operon 45, lub z komputera przy użyciu Multiteki.

Jeśli chcą Państwo lepiej poznać autorski warsztat pracy Marty Badowskiej, wzmocnić swoje kompetencje emocjonalno-społeczne istotne z perspektywy nauczania każdego przedmiotu, a także dowiedzieć się więcej o jej sprawdzonych sposobach na zajęcia z pedagogiem szkolnym, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej propozycji w ramach GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ NA KAŻDĄ LEKCJĘ. To nie tylko propozycje scenariuszy i prezentacje multimedialne do poprowadzenia całej lekcji!

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia gotowych rozwiązań na zajęcia z pedagogiem szkolnym i zajęcia z wychowawcą, które zostały stworzone we współpracy z Martą Badowską, Przemkiem Staroniem i Martą Młyńską!