Wewnętrzny krytyk rozpoznany i zneutralizowany
05/12/2022Co zrobić, by odczuwać więcej satysfakcji i radości w życiu codziennym? Jak zyskać odwagę i zmobilizować się do realizacji nowych wyzwań? Dlaczego warto doceniać siebie? Zapraszamy na kolejny webinar II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji.
Mówi się na niego gremlin, demon albo karcący rodzic. Krytyk wewnętrzny to zbiór sabotujących osądów, które obniżają naszą samoocenę i poczucie własnej wartości. Najczęściej odzywa się w naszej głowie, gdy chcemy sięgać po nowe i nieznane. Jak podkreślają psycholodzy i psycholożki, krytyk wewnętrzny to głos tych, którzy w życiu wywierali na nas presję, krytykowali i osądzali. Na szczęście z wewnętrznym sabotażystą można sobie poradzić.
Jak przestać słuchać wewnętrznego krytyka?
Potrafimy dać wsparcie przyjacielowi, ale czy potrafimy dać je również sobie? Czy umiemy potraktować siebie ze współczuciem, empatią i serdecznością? – zastanawia się Marta Młyńska.
W środę 7 grudnia o godz. 18.00 na platformie Mobilna szkoła odbędzie się webinar „Mów do siebie dobrze, czyli jak unicestwić krytyka wewnętrznego”. Poprowadzi go Marta Młyńska – germanistka, trenerka, szkoleniowiec, edukatorka, coach, twórczyni kreatywnych warsztatów, kursów, szkoleń oraz publikacji.
Podczas spotkania on-line prowadząca podzieli się skutecznymi sposobami na uciszenie wewnętrznego krytyka. Dowiedzą się Państwo, jak przestać sabotować samego siebie. Prowadząca przedstawi wskazówki, garść inspiracji oraz skuteczny patent, dzięki którym można pokonać demotywujące i krytyczne myśli na swój temat. Biorąc udział w webinarze, zyskają Państwo motywację do realizacji swoich planów i marzeń. Jak przekonuje Marta Młyńska: Mimo obaw i lęku warto podejmować ryzyko i działać.
Troska o własny dobrostan
Webinar odbywa się w ramach II edycji programu Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji na platformie Mobilna Szkoła. Tegoroczna edycja koncentruje się na wsparciu nauczycieli realizujących pomoc psychologiczno-pedagogiczną w szkole, zwłaszcza na ich dobrostanie. Ten, kto troszczy się o innych, często popełnia bardzo duży błąd – zaniedbuje samego siebie. Tym samym próbuje pomagać, czerpiąc z resztek, a nie z tego, co ma najlepsze. Dzięki udziałowi w cyklu webinarów zmienią Państwo podejście do pracy i zyskają energię do działania. „Przełamujemy bariery, uczymy się razem” – to w tym roku myśl przewodnia programu. Zapraszamy do udziału!
Harmonogram II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną PTD
Na wszystkie planowane webinary II edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji będzie można zapisać się na platformie Mobilna szkoła. Zachęcamy Państwa do śledzenia aktualności na stronie.
23.11. o godz. 18.00
Webinar: Dobre praktyki w terapii dzieci ryzyka dysleksji. Współautorka Metody Ortograffiti z Bratkiem o swojej pracy. Prowadząca: Małgorzata Rożyńska. Nagranie będzie można odtworzyć TUTAJ.
07.12. o godz. 18.00
Webinar: Mów do siebie dobrze, czyli jak unicestwić krytyka wewnętrznego. Prowadząca: Marta Młyńska.Na spotkanie można zapisać się TUTAJ.
18.01. o godz. 18.00
Webinar: Jak zarządzać sobą w czasie. Prowadząca: Joanna Gadomska
15.02. o godz. 18.00
Webinar: Indywidualizacja kształcenia a czynniki wpływające na funkcjonowanie uczniów. Prowadząca: Izabela Jaskólska
22.02. o godz. 18.00
Webinar: Picture booki jako twórcza oś działań edukacyjnych. Prowadząca: Marta Jankowska
15.03. o godz. 18.00
Webinar: Jak wspierać uczniów w świecie, który jest (do) BANI? Must have na godziny wychowawcze. Prowadząca: Anna Konarzewska
22.03. o godz. 18.00
Webinar: Rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych na lekcjach – kuferek inspiracji. Prowadząca: Marta Florkiewicz-Borkowska
12.04. o godz. 18.00
Webinar:Projekty edukacyjne jako sposób na współpracę z uczniem. Prowadząca: Marta Badowska
19.04. o godz. 18.00
Webinar: Nie czekaj, aż Cię ktoś zauważy. Pokaż się! Budowanie marki osobistej z wykorzystaniem social media. Prowadzący: Łukasz Szeliga